Värskeõhuklapp aknale garanteerib ruumi värskuse ilma tuuletõmmeta

Miks tekkis vajadus värskeõhulapp aknale paigaldada? Tänapäeva tehnoloogia areng koguaeg liigub edasi. Aina tähtsamaks muutub hoonete soojus- ja energiasääst. Antud protsessi üheks oluliseks suunaks on ennetada soojuskadu seinte, akende ja uuste hermeetilisuse kaotamisel. See negatiivselt mõjutab sissevoolu ventilatsiooni. Regulaarse tuulutamise abil saab vajalikku mikrokliima ruumis hoida ja säilitada, kuna ehitamisel pannakse peamist rõhku just tõmbeventilatsiooni loomisele. Enne õhuventilatsiooni funktsiooni ja värske õhu sissevoolu tagasid väiksed praod paigaldatud akendes.

Pideva värske õhu sissevoolu probleemi lahendamine on värskeõhuklapi peamiseks ülesanneks. See aitab mitte ainult värskendada õhku, selle sissevoolu abil, kuid ka puhastada õhku pisikestest tolmuosakestest ja ruumi niiskustaseme reguleerida.

On olemas antud seadme kaks erinevat paigaldamise võimalust - seinale või aknale. Enam levinuks ja eriti populaarseks muutusid värskeõhuklapid, mida on võimalik plastakendele õhuventilatsiooni jaoks paigaldada. See on tingitud mitmest tegurist:

  • Värskeõhuklappi aknale paigaldus ei nõua keerukate tööde, nagu näiteks kandvate seinte puurimine, läbiviimise ja kallite tööriistade kasutamise vajadus puudub.
  • Värskeõhuklapp aknale on silmaga vähe märgatav ja selle pärast ei ole vaja ruumi interjööri spetsiaalselt muuta.
  • Regulaarne hooldus nõuab palju vähem aega ja ei ole sugugi raske.
  • Paigaldamisel tulnud vigu on kerge parandada.
  • Nende tehnilised parameetrid on praktiliselt identsed.
 
 
Värskeõhuklapp aknale
 

Fresh klapp aknale on vaieldamatu eelis

Fresh - inglise keelest "värskus", täielikul määral iseloomustab värskeõhuklappi ülesannet. On olemas ekslik arvamus, et värskeõhuklapil ehk sisevooluklapil on väiksem funktsionaalsus, kui analoogsel seadmel, mis on mõeldud seinale paigaldamiseks.

kuni40m3/h

Värskeõhuklapi aknale paigaldatav variant tagab 20-40 m3/h värske õhu sissevoolu

Olemasolev sisseehitatud filter garanteerib õhupuhastust tolmust ja mustusest. Samuti klapp hoiab kinni liigset vedelikku ja tänavalt kostavat lärmi. Lisaks see välistab nii nimetatud tuuletõmmet, mis on eriti oluline laste ruumide jaoks ja samuti ruumide jaoks, kus viibivad raskelt haiged ja väheliikuvad inimesed.

 

Fresh klapi hind on igasugusest konkurentsist väljas

 
po400
19

  • Värskeõhuklapp aknale
 

Fresh klapi hind on üheks tähtsaks eeliseks. Hind on palju madalam, kui seina sisse paigaldatava identse variandi oma. Peab arvestama sellega, et konstruktsiooni lihtsus tähendab madalamaid finantskulusid ja samuti aja- ja töökulusid, mis lähevad seadme paigaldamiseks ja edaspidiseks hooldamiseks.

 

Fresh klapi paigaldus aknale on lihtne ja kiire

Fresh klappi paigaldus aknale mitte kuidagi ei sõltu antud akna tootja firmast. Seda võib paigaldada ükskõik mis tüüpi plastikakendele. Värskeõhuklappi efektiivse töö jaoks on vajalikud järgmised tingimused:

  • Hea väljatõmme ventilatsiooni olemasolu. Need kaks süsteemi on omavahel tihedalt seotud. Reeglina väljatõmme ventilatsioon ei ole kohustuslik, kuigi sellest otseselt sõltub korterisse või ruumi sissevoolava värske õhu kogus.
  • Arvestades sellega, et väljatõmme ventilatsiooni avad tavaliselt paigaldatakse sansõlmedes ja köökides, on vajalik leida õhutsirkulatsiooni võimaluse ka korterisiseste ruumide vahel, isegi suletud uste tingimustes. Selleks piisab ka väikeste avade olemasolu uste ja põranda vahel.
  • Sellel juhul on peaukse hermeetilisuse tase väga oluline, kuna vastasel juhul kogu õhutsirkulatsioon toimub väliukse suunas ja ei hõlma kõiki korteriruume.
 
 
Fresh klapi paigaldus
 

Värskeõhuklapi paigaldus

Värskeõhuklapi paigaldus ei võta sugugi kaua aega, vaatama sellele, et on vajalik akna ventilatsiooniavasid töödelda. Reeglina, saab kogu töö juba tunni jooksul valmis. Kuid peab rangelt teholoogiat jälgima. Valede arvestuste ja paigaldamise tagajärjel võivad negatiivsed kõrvalnähud tekkida, sellised nagu külmumine, mitte piisav või puudulik õhufiltratsioon ja liigse vedeliku kogunemine.

Värskeõhuklapi plaaniline hooldus on soovitavalt iga 3-4 aasta jooksul läbi viia. Kõige parem on seda kevad-suve või sügis-talve perioodide lõpus teha.

Selleks on vaja seadme osadeks lahti võtta ja pesta ning kuivatada kõik filtri elemendid ning puhastada klapp kogunenud tolmust ja mustusest. Tugeva reostumise puhul on soovitav filtreid välja vahetada.

Valides värskeõhuklapp ehk sissevooluklapp, võib korteri või väljaspool linna asuva maja omanik olla kindel, et antud väike ja mõistliku hinnaga seade tagab tervisliku ja stabiilse mikrokliima tema mugavas elamus. Samuti seadme ost ja paigaldus ei nõua eriti palju finantskulusid.